لوله بازکنی تهران تخلیه چاه تهران

انواع فنر لوله بازکنی و روش استفاده از آنها

انواع فنر لوله بازکنی و روش استفاده از آنها

 

انواع فنر لوله بازکنی و روش استفاده از آنها

مردم دنبال روشی تضمینی برای باز کردن لوله فاضلاب منزل خود میباشند. از بین روش های لوله بازکنی، فنر لوله بازکنی روشی متداول برای باز کردن لوله فاضلاب است که در این مطلب قصد داریم فنر لوله بازکنی رو بشناسیم و روش استفاده از اون رو توضیح بدیم.

در حال حاضر ۲ نوع فنر لوله بازکنی داریم:

در بین روش های باز کردن لوله فاضلاب، فنر لوله بازکنی متداول تر هست، دلیل آن می تواند این باشد که فنر قدرت زیادی در باز کردن لوله فاضلاب و لایروبی (بعد از باز کردن گرفتگی) دارد.

ویژگی های فنر لوله بازکنی

نوک فنر تقریبا ۱۰۰ سانتی متره و از جنس فولاد مقاوم ساخته شده است، قسمت اولیه پیچ های مخروطی در فنر باعث حرکت دادن مواد اضافی میشود. اساس کار فنر لوله بازکنی حرکت دادن مواد اضافی به درون چاه توالت است. برای باز کردن لوله فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی بیشتر از فنر لوله بازکنی استفاده میشود، که البته توصیه میشود در مورد توالت های فرنگی از دستگاه تراکم هوا استفاده بشود، چون که نوک فنر لوله بازکنی تیز بوده و ممکنه به جداره توالت فرنگی آسیب برساند در استفاده از روش لوله بازکنی علاوه بر باز شدن گرفتگی لوله، انواع لایه های چربی و مو و مواد زائد هم از دیواره های لوله جدا بشود.

روش کار با فنر لوله بازکنی

برای اینکار باید از دستکش مناسب استفاده کرد به اینصورت که نوک فنر رو درون لوله فاضلاب میذاریم و به آرامی به داخل لوله حرکت میدیم تا جایی که به مانع برسه و نتوانیم فنر رو حرکت بدهیم. در قسمت های زانو و اتصالات باید حرکت دادن فنر رو با دقت بیشتری انجام بدهیم و موقعی که مطمئن شدیم نوک فنر به محل گرفتگی رسیده، شروع به چرخاندن انتهای فنر میکنیم. نوک فنر دارای قابلیت ارتجاعی بالایی است بصورتی که دور مواد اضافی داخل لوله پیچ می خورد. اگه فنر رو بیرون بیاریم میبینیم مواد اضافی که باعث گرفتگی لوله شده بودن، با فنر بیرون اومدن و گرفتگی باز شده. همچنین میتوانیم برای سرعت بیشتر انتهای فنر رو به دریل وصل کنیم، چرخش سریع فنر امکان آسیب دیدن رو زیاد میکنه که در این حالت باید نکات ایمنی رو رعایت کنیم یا کار رو به افراد فنی کار لوله بازکن بسپاریم.

دستگاه لوله بازکنی

با اومدن دستگاه لوله بازکنی، باز کردن گرفتگی های لوله راحت تر و سریع تر شد. دستگاه لوله باز کنی از فنر و موتور تشکیل شده که موتور نیروی لازم برای چرخش وحرکت فنر ایجاد میکنه و فنر نیروی لازم برای باز کردن گرفتگی ها رو وارد میکند.

ویژگی های دستگاه لوله باز کن

  1. قابلیت حمل و کوچک بودن
  2. امکان استفاده از برق شهری
  3. بازکننده گرفتگی های شدید
  4. داشتن سرفنرهای مختلف
  5. مجهز بودن به فنر بلند برای رفع گرفتگی لوله‌های طولانی
  6. داشتن محفظه جمع کننده فنر
  7. سرعت عمل در لوله بازکنی
  8. مناسب برای افراد فنی در زمینه لوله بازکنی

روش کار با دستگاه لوله بازکنی

پس از اینکه مطمئن شدیم دستگاه به برق شهری وصل شده است، سرفنر مورد نیاز رو به سر فنر دستگاه لوله بازکنی وصل میکنیم و آروم سرفنر رو داخل لوله فاضلابمیکنیم تا به مانع برسه. حالا کلید روشن دستگاه لوله بازکنی رو فشار میدیم تا دستگاه روشن بشه؛ حالا فنر درون لوله، گرفتگی رو باز میکنه. حالا باید به آرومی فنر دستگاهرو به درون لوله فاضلاب حرکت بدین. با زدن کلید چپ گرد و راست گرد هم میتونین تاثیر دستگاه رو بیشتر کنید. بعد از باز شدن لوله، فنر رو از درون لوله بیرون میاریم و کمی آب توی لوله میریزیم تا مواد اضافی به داخل چاه حرکت کنند و باعث گرفتگی مجددا نشوند.

جستجوی لوله بازکنی در تهران و شهرستان ها

وب سایت فنی کارا، با داشتن سیستم رضایت سنجی از عملکرد افراد فنی، بر اساس نظرات مشتریان افراد فنی (فنی کار) نسبت به کیفیت عملکرد هرکدام از افرادی که نسبت به ارائه خدمات فنی در سایت فنی کارا آگهی درج کرده اند، حساسیت عمل نشان داده و تنها کسانی که امتیازات رضایت سنجی مناسبی داشته باشند، امکان ادامه فعالیت در این سایت را دارند. این مسئله باعث گلچین شدن افراد فنی و آسودگی خاطر کاربران نسبت به جستجو و انتخاب گزینه های مناسب جهت انجام خدمات فنی مورد نیازشان، می شود.

دسته :

لوله بازکنی

برچسب ها :

تاریخ : اکتبر 29, 2018 ساعت : 12:16 ق.ظ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
Digg* twitter* Facebook* cloob* Delicious* Stumble Upon* Google Reader* Google plus* Facenama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *