لوله بازکنی تهران تخلیه چاه تهران

دستگاه لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی│نحوه کار کردن دستگاه

در صورت مشاهده گرفتگی در لوله های فاضلاب روش های زیادی برای باز کردن لوله وجود دارد. یکی از بهترین روش های باز کردن لوله فاضلاب استفاده از دستگاه های لوله بازکنی است. فنر برقی لوله بازکنی که به آن فنر لوله بازکن گفته می شود دستگاهی است که گرفتگی لوله ها را با فنری بلند و یک موتور الکتریکی باز می کند. این دستگاه پر قدرت توانایی باز کردن هر نوع گرفتگی لوله فاضلاب را دارد و بسیاری از شرکت های تاسیسات فنی و لوله بازکن های حرفه ای از این دستگاه استفاده می کنند. کیفیت و قدرت بالای دستگاه لوله بازکنی باعث شده اکثر شرکتهای فعال در این زمینه برای خود یک دستگاه ژنراتور المانی لوله بازکنی داشته باشند.

دستگاه لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی

مشکلات گرفتگی لوله های فاضلاب درست از زمانی پای خود را به ساختمان ها گذاشتند که لوله های فاضلاب ایجاد شدند. اکنون بسیاری از خانه ها مشکل گرفتگی لوله فاضلاب از جمله فاضلاب سینک ظرفشویی، فاضلاب حمام، فاضلاب توالت و سرویس بهداشتی، فاضلاب پارکینگ و … که همه اینها را می توان با استفاده از فنر برقی باز کرد. افزایش مشکلات گرفتگی لوله باعث شده که شرکت های خدمات فنی و لوله بازکنی متعددی در شهرها ایجاد شود تا مشکلات موجود در لوله های فاضلاب را رفع نمایند.

این شرکت ها جهت حل مشکلات و رفع گرفتگی لوله ها از روش های گوناگونی استفاده می کنند که برخی از آنها سنتی بوده و برخی نیز مکانیزه می باشد. اما اکنون اکثر شرکت ها از روش های مکانیزه همچون استفاده از دستگاه لوله بازکنی برای رفع گرفتگی لوله ها استفاده می کنند. دستگاه برقی فنر لوله بازکن از جمله محبوب ترین دستگاه های رفع گرفتگی لوله است که رفع انوع گرفتگی های سخت لوله با آن قابل اجراست.

 

اموزش کار با دستگاه لوله بازکن

تا اینجا متوجه شدیم که دستگاه ژنراتور لوله بازکن یک دستگاه لوله بازکنی برقی است که از یک فنر و یک موتور سه نظامی تشکیل شده است. با توجه به قدرت بالای موتور سه نظامی کارایی و قدرت رفع گرفتگی لوله در این دستگاه هم بسیار بالا می باشد. روش کار دستگاه باید گفت که ابتدا کلید لوله بازکنی موتور را روشن می کند و در حالت کند قرار می دهد. در این هنگام فنر به آرامی در حال دوران است و تکنسین به کمک اهرم مخصوص، فنر الماسی را آرام آرام از محفظه خود خارج کرده و به داخل لوله هدایت می کند. لوله بازکن به قدری این کار را انجام می دهد تا سرفنر به گرفتگی داخل لوله برخورد کند.

در این زمان سرعت چرخش دستگاه را افزایش می دهد تا سرفنر فشار بیشتری بر گرفتگی ها وارد کند. با انجام این کار سرفنر فولادی به مواد زائد داخل لوله برخورد می کند و باعث می شود گرفتگی لوله باز شود. به این راحتی گرفتگی لوله باز می شود و پس از پایان کار تکنسین فنر را از لوله بیرون آورده و جمع می کند. به وارد کردن به داخل لوله و باز کردن لوله با این روش اصطلاحا فنرزنی با دستگاه لوله بازکنی گفته می شود.

پس از پایان کار مقداری آب ولرم داخل لوله خالی می شود تا گرفتگی ها و چربی های داخل لوله باز شده به کمک آب از لوله خارج شده و به داخل چاه فاضلاب هدایت شوند. این تمام کار لوله بازکنی با دستگاه برقی است که همه شرکت ها از آن استفاده می کنند. گرچه دستگاه فنر برقی برای رفع اکثر گرفتگی ها مفید و موثر است اما باید توجه داشت که هر نوع گرفتگی را هم نمی توان با این دستگاه باز کرد. به عنوان مثال اگر لوله فاضلاب با سیمان یا آجر دچار گرفتگی شده باشد، به احتمال زیاد امکان لوله بازکنی آن وجود نداشته باشد باید با یک سرویس کار مجرب و خبره تماس بگیرید.

مشخصات فنی دستگاه ژنراتور لوله بازکنی

وزن 20 کیلوگرم
گارانتی پنج سال
کشور سازنده ایران|اصفهان
قدرت 600 وات
سرعت (دور در دقیقه) 489
قابلیت استفاده از فنر سایز 10 تا 25

دستگاه لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی

دستگاه تراکم هوا برقی | دستگاه پیشرفته

 

دستگاه تراکم هوا لوله بازکنی بیشتر در شبکه های فاضلاب که دارای لوله های خیلی سخت فولادی چدنی یا پلی مری فشار قوی می باشند و گرفتگی فاضلابی ناشی از وجود شئ خارجی (پارچه،پلاستیک و …) باشد استفاده می گردد.

روش کار دستگاه تراکم هوا

بعد از مسدود شدن مجراهای فاضلاب متصل به محل مسدود شده توسط پلاستیک های انبساط ، مقداری تلمبه ی دستگاه را بالا و پایین می کند تا مقداری هوا در درون مخزن تراکم و ذخیره شود (میزان فشار بستگی به جنس لوله دارد لذا فشار بیشتر باشد لوله را داغون میکند). سپس لاستیک بزرگ مخروطی متصل به مجرای تخلیه ی هوای مخزن را بر روی مجرای مسدود شده قرار می دهند و پس از فشار آوردن بر روی دستگیره دستگاه تراکم هوا و باز کردن شیر فلکه تخلیه ، ضامن دستگاه را با فشار زیاد و سریع به سمت دستگیره می کشند . با این عمل هوای متراکم شده درون مخزن با فشار به درون لوله هدایت شده و با مانع برخورد می کند . در نتیجه مسیر لوله فاضلاب باز شده و جرم های چسبیده به جداره لوله از آن جدا و همراه آب به سمت چاه هدایت می شود

 

مشخصات :

قابل استفاده در لوله های خیلی سخت

طرز کار آسان جهت باز نمودن لوله های مسدود فاضلابی

دارای لاستیک های اتصال در مقاطع مختلف

فشار کاری بالا 7 (اتمسفر)

دارای درجه نشانگر

شیلنگ فشار قوی و اتصالات مربوط

دستگاه تراکم هوا

دستگاه تراکم هوا

برای خرید و اطلاعات از قیمت تماس بگیرید 09127333060

دسته :

لوله بازکنی

برچسب ها :

تاریخ : ژوئن 26, 2020 ساعت : 3:13 ب.ظ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
Digg* twitter* Facebook* cloob* Delicious* Stumble Upon* Google Reader* Google plus* Facenama