لوله بازکنی تهران تخلیه چاه تهران

رفع گرفتگی لوله

رفع گرفتگی لوله فاضلاب

رفع گرفتگی لوله فاضلاب

امکان دارد لوله های سرویس بهداشتی ، اشپزخانه ، توالت فرنگی ، وان ، لوله حمام و… نیز دچار گرفتگی شود ، ومانع از ورود آب به داخل لوله ها شود ، قطعا این موضوع ناخوشایند است. در این مواقع برای رفع مشکل سعی کنید از اسید استفاده نکنید ، زیرا نه تنها با اسید ، مشکل رفع نمیشود بلکه ممکن است به لوله آسیب بزند .

رفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلاب

روش های مناسب جهت باز کردن لوله به شرح زیر است:

لوله بازکنی با دستگاه ژنراتور

این نوع لوله بازکنی برای لوله های خیلی سخت که بدون هیچ موادی باز نشده به کار میرود.

برای استفاده از فنر لوله بازکنی باید فنر را داخل دستگاه سه نظام کرده و سر فنر را داخل لوله فرو میکنید. با روشن کردن دستگاه ژنراتور فنر شروع به چرخیدن میکند. هنگامی که موتور روشن شد و فنر لوله بازکن به چرخش درمی آید، به آرامی فنر را به داخل لوله فشار دهید. این کار را ادامه دهید تا فنر بیشتر داخل لوله وارد شود و به قسمت گرفتگی لوله برسد. هنگامی که نوک فنر به گرفتگی لوله برسد باعث حرکت خاک و مواد جامد سخت درون لوله شده و آنها را به درون چاه هدایت میکند.

البته فنر لوله بازکنی دستی هم وجود دارد به صورتی که در انتهای فنر یک دسته وجود دارد که با آن میتوان فنر را چرخاند. تفاوت فنر لوله بازکن برقی با دستی در سرعت حرکت آن است.

رفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلاب

در استفاده از فنر لوله بازکنی برقی باید دقت کنید. هنگام چرخش فنر ممکن است از داخل لوله خارج شود به اطراف برخورد کند. اگر تجربه کار با این وسیله را ندارید از افراد باتجربه و لوله بازکن کمک بگیرید.

 

لوله بازکنی با استفاده از تراکم هوا

اگر گرفتگی لوله به دلیل وجود سیمان و فضولات انباشته شده در لوله باشد و امکان استفده از فنر نباشد باید از این نوع لوله بازکنی استفاده کرد.  با قرار دادن دهانه دستگاه روی دهانه لوله و کشیدن اهرم دستگاه لوله بازکنی، هوای فشرده شده داخل دستگاه به درون لوله وارد میشود و گرفتگیهای درون لوله را وادار به حرکت میکند.

رفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلاب

برای استفاده از این دستگاه باید دهانه آن را محکم روی لوله نگه دارید تا هوا از کناره های آن خارج نشود. همچنین در صورت باز نشدن لوله، این کار را چند بار دیگر تکرار میکنیم.

لوله بازکن شیمیایی

این نوع لوله بازکنی برای بازکردن گرفتگیهای خیلی ضعیف و سطحی مناسب است. با ریختن مقدار مناسبی از این محلول داخل لوله احتمال بازشدن گرفتگی درون لوله وجود دارد. باید توجه کرد که سرعت تاثیر این نوع لوله بازکنی(لوله بازکن شیمیایی) آهسته است. بعد از ریختن لوله بازکن شیمیایی داخل لوله باید مدتی صبر کنید تا مواد شیمیایی و اسیدی داخل لوله بازکن وارد لوله شده و به داخل مواد زائد نفوذ کنند و آنها را از بین برده، باعث رفع گرفتگی لوله شوند.

رفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلابرفع گرفتگی لوله فاضلاب

این نوع لوله بازکنها (لوله بازکن شیمیایی) حاوی مواد اسیدی و شیمیای هستند که باعث حل شدن مواد جامد در خود میشود. این مواد شیمیایی هم گرفتگی را از بین میبرد و هم لوله را. لوله بازکن شیمایی هنگام تماس با لولهها باعث خوردگی آنها میشود. در استفاده از این نوع لوله بازکن باید دقت کرد. استفاده مداوم از این مواد شیمیایی و لوله بازکنهای اسیدی باعث خوردگی و پوسیدگی لولهها میشود. بعد از استفاده از لوله بازکن شیمیایی و باز شدن راه لوله، مقداری آب درون لولهها بریزید تا مواد باقی مانده و مواد شیمیایی لوله بازکن از داخل لوله ها خارج شوند و باعث گرفتگی مجدد لوله و پوسیدگی لوله نشوند.

مواد اسیدی و شیمیایی لوله بازکن شیمیایی، سمی هستند و باید از دسترس کودکان دور باشد. این مواد را نباید به صورت مستقیم بو کرد زیرا بخار این مواد نیز سمی است و باعث ایجاد مشکل در سلامت شما میشود.

دسته :

لوله بازکنی

برچسب ها :

تاریخ : آگوست 6, 2019 ساعت : 7:35 ب.ظ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
Digg* twitter* Facebook* cloob* Delicious* Stumble Upon* Google Reader* Google plus* Facenama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *